KONSEPT

Nefes Aldığın Ayrıcalıklı Hayat Casa Mia Mogan’da

Mahremiyet Merkezli Özgür Bir Yaşam
Mahremiyetin ön planda tutulduğu müstakil villa yaşamı ile ortak, sosyal alanların yer aldığı site yaşamının bir arada sunulduğu bir konseptle tasarlanmıştır. 1,80 metre bahçe duvarlarıyla mahremiyet algısı ön planda tutulmuştur. Ada etrafından ve sokaklardan villalara doğrudan araç ve yaya ulaşımı sağlanırken, her villadan da ortak alana bağımsız bir geçiş bulunmaktadır.
Villaların ön cephesinde yer alan salon, mutfak-oturma alanı ve ebeveyn yatak odası özel bahçelere bakarken, arka cephede yer alan çok amaçlı oda ve yatak odaları ortak alana bakmaktadır.
Zamana Meydan Okuyan Mimari
Tasarımsal olarak bir ilk olan ve benzerlerinden çok farklı şekilde düşünülen konsept; mekâna özellik katacak şekilde değişik yükseklikteki yapılardan oluşturulmuştur. Cephe genişliği ve uzunluğunca kullanılan camlara eşlik eden ergonomik kat yüksekleri ile gün ışığından maksimum derecede faydalanılmıştır. Tek katlı villamız Vita, ev içi ortak kullanım alan ve yatak odalarını bağlayan 5,50 metre yüksekliğindeki ana koridorda doğal ışık etkisi yer alırken, 2 katlı villamız Aria merdiven evinde doğal aydınlatma ön plana çıkarılmıştır. Merdiven evi bir yandan koyu renk mermer plakalar kaplanıp diğer yandan 2 kat yüksekliğindeki cam giydirme cephe ile aydınlatılarak iç mekânda kontrast bir denge sağlanmıştır. Böylelikle estetik bir görünüm sağlanırken bir yandan da iç mekân aydınlatması doğal yöntemleler maksimum seviyeye çıkartılmış ayrıca iç mekânda kazanılan farklı mekân hissiyatı, bina cephesinde de kütlesel hareketlere dönüşerek dinami yapılar elde edilmiştir.
Doğaya Komşu
Bina tasarımlarında kullanılan hareketli yapıya paralel olarak, farklı büyüklükteki yeşil alanlar ve havuzlar ile hareketli ve akıcı bir ortak alan oluşturularak, bütünlüğü koruyan bir proje tasarlanmıştır. Site sakinlerinin keyifli vakit geçirebilecekleri 3000 m²’lik ortak alanda; yürüyüş yolu, dinlenme, oyun, sosyalleşme ve hobi alanları tasarlanmıştır. Çocuklar için de park ve kum olmak üzere 2 ayrı tipte oyun alanı oluşturulmuştur.

İletişim Bilgileri

İletişim Formu